Pompy ciepła

Zewnętrzna pompa ciepła, działająca w układzie powietrze-woda – to rewelacyjny sposób na znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania domu, a także możliwość uzyskania ciepłej wody do celów użytkowych. To nowoczesne rozwiązanie możliwe jest do zaadaptowania zarówno w budynkach mieszkalnych, nieruchomościach usługowo-handlowych oraz obiektach technicznych. Istotną zaletą przy zabudowie pompy ciepła, jest brak konieczności wykonywania jakichkolwiek odwiertów, a jedynie przyłącza – elektryczne i hydrauliczne. Oferowane przez nas pompy ciepła są całkowicie bezobsługowe.

 

Zasoby ciepła zawarte w ziemi są ogromne. Pompa ciepła pozwala je wykorzystać do ogrzewania domu. Dobrze zaprojektowana i wykonana instalacja jest tania w eksploatacji i może działać przez kilkadziesiąt lat.

 

Pompa gruntowa pobiera ciepło z ziemi przez rury z polietylenu, zamontowane w ziemi. napełnione są one płynem niezamarzającym – zwykle mieszanką wody i glikolu. Ciepło to jest następnie przekazywane do instalacji grzewczej, zamontowanej w domu, w której z reguły płynie woda, stąd inne jej określEnie solanka-woda.

 

Pompy ciepła powietrze-woda coraz częściej instalowane są w domach jednorodzinnych. Mogą być wykorzystywane jako główne źródło ciepła lub jako uzupełnienie instalacji grzewczej z kolektorami czy kotłem grzewczym. Dodatkowo niektóre modele mają funkcję podgrzewania wody użytkowej. Warto też zwrócić uwagę na nowoczesny design pomp ciepła.

 

Urządzenia te zapewniają kompletne ogrzewanie domu oraz całoroczne podgrzewanie wody przy bardzo korzystnych warunkach roboczych. Tak działają inwerterowe pompy ciepła. Pozyskują one energię z atmosfery i przekazują ją do cieczy w układzie grzewczym. System wymaga zaledwie 1 kW energii elektrycznej do wyprodukowania od 3 do 5 kW energii cieplnej.

Nowoczesne pompy ciepła powietrze-woda nie tylko służą do ogrzewania domów w okresie jesienno-zimowym, ale także mogą chłodzić pomieszczenia latem podczas upałów. Dodatkowo, przez cały rok, mogą być wykorzystywane do podgrzewania wody użytkowej. Pompa powietrze-woda może stanowić główne źródło ciepła, ale doskonale spełni się również w roli instalacji uzupełniającej nadrzędny system grzewczy. Istnieje możliwość podłączenia drugiego źródła ciepła, np. kolektorów słonecznych czy kotła grzewczego. Pompa ciepła może więc pracować efektywnie przez cały rok.

 

Pompa ciepła powietrze powietrze działa na zasadzie wydmuchu. W ten sposób ogrzane powietrze bezpośrednio nagrzewa pomieszczenie. Aby było możliwe przekształcanie powietrza atmosferycznego, w budowie urządzenia musi znajdować się jednostka zewnętrzna. To właśnie ona jest odpowiedzialna za przechwytywanie powietrza atmosferycznego do układu.

Za odbieranie ciepła, odpowiedzialne są takie elementy, jak parownik, wentylator, a także sprężarka. Natomiast jednostka nawiewna zajmuje się ostatecznie nagrzewaniem bądź chłodzeniem budynku, w którym została zainstalowana powietrzna pompa ciepła. W odróżnieniu od pompy powietrze woda, energia cieplna jest przenoszona przez wymiennik ciepła będący powietrzem, a nie wodą.

POWRÓT

  Napisz do nas

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych. w celu nawiązywania kontaktu oraz wysyłania materiałów marketingowych oraz aktualnych ofert sprzedaży.

  Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą.

  Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych, prawie ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania oraz prawie do wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.


  Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

  Administrator Danych,
  Polityka Prywatności.
  Akceptuję